Acun Ilıcalı: Fenerbahçe’ye 7.5 milyon euro ödedim

Hull City’nin sahibi ve lideri Acun Ilıcalı, Sansürsüz Futbol Youtube Kanalı’nda açıklamalarda bulundu.

Ozan Tufan hakkında konuşan Ilıcalı, “Kimse kusura bakmasın, benim Ozan’dan beklentim çok büyük. Kapasitesi yüksek olan fakat muhakkak kaidelerden ötürü muhakkak problemler yaşayan futbolcuları kaçırmama niyetindeyim. Zira, önemli olan potaya smacı yapabilmek. Smacı yapamayan adamı uzun olarak alırsan basketbolda muvaffakiyet gelmez. Smacı yapabileni, smacı yapamıyorken alıp smacı yaptırmak istiyorum. İdeolojim bu.” dedi.

“Ozan tertemiz bir insan”

Ozan Tufan’ın büyük bir yetenek olduğunu söyleyen ünlü isim, “Ozan Tufan bir sefer tertemiz bir insan. Çok büyük muvaffakiyetler elde etmiş biri. Beni boşverin, ben futbolda otorite değilim, yalnızca görüşlerim var. Sergen Yalçın, Fatih Terim, Emre Belözoğlu… 3 tane isim Ozan Tufan’dan vazgeçmemiş. Benim için kâfi olan kısım bu.” sözlerini kullandı.

“Allahyar çok önemliydi”

Diğer bir transfer olan Allahyar Sayyadmanesh için konuşan, “Allahyar, çok değerli gazetelerde dünyanın en ümit veren oyuncularından biri seçilmiş 18-19 yaşında. Fenerbahçe’ye adapte olamadı, hayatımız boyunca biz bunu çok gördük. Adapte olamamak futbolun normallerinden biri. Ukrayna’ya gitti sonra. Liderimize bir parantez açmak lazım. Allahyar’a Fenerbahçe’de tam olarak inanan Ali Koç’tur. Ali Koç, Allahyar’ı Fenerbahçe’ye çok sıkıntı kaidelerde kazandırdı. Mirsad Türkcan da o operasyonun içinde. İranlı oyuncuyu almak kolay değil, bir sürü olay var.” şeklinde konuştu.

Acun Ilıcalı’nın başka açıklamaları şu halde:

“Allahyar geliyor lakin teknik takım sıcak bakmıyor. Bu da futbolun bir kesimi. Lukaku gitti, Chelsea’de oynayamadı. Bu noktada liderimiz Ukrayna’ya büsbütün yollama durumu oluyor lakin eli gitmiyor. Ukrayna kadrosu bonservisi kullanacak olağanda. Tek bir pürüz var, Allahyar gitmek istemezse gitmez. Allahyar da Fenerbahçe’de istenmiyor. Ben o orta çok hoş bir teklifle geldim, liderimiz da çok sıcak baktı. Dedim ki, “Allahyar çok potansiyelli bir futbolcu. Çok düzgün de olabilir, makûs de olabilir. Ben inanıyorum. Yüzde 50-50 alalım. Allahyar bizde bir patlama yaparsa Fenerbahçe para kazansın.”


“Ribery üzere olmasın”

“Yarın öbür gün Ribery üzere olmasın. Türk futbolu için bir kayıptır. Adam bir ihmalden gitti, dünya yıldızı oldu. Olağanda çok büyük bir kar sağlayabilirdi Galatasaray’a. Bu türlü bir olay yaşanmasın diye, liderimiz da bizim gruba sempatik bakıyor. Çok kıymetli bir futbolcu kazandık. Hull City taraftarı da Allahyar’ı çok seviyor.

Allahyar’ın yüzde 50’sine 4.5 milyon euro ödedik. Biz Ozan Tufan’a toplamda 3 milyon euro bonservis bedeli ödedik.”


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.