Atatürk Barajı’nda 30 kiloluk turna balığı yakalandı

Atatürk Barajı göletinde bir balıkçı 1 metre 20 santim uzunluğunda, 30 kilo ağırlığında turna balığı yakaladı. Yakalanan dev turna balığı Adıyaman kent merkezinde faaliyet gösteren Mustafa Kaplan isimli balıkçının iş yerinde sergilendi. 30 kilo ağırlığında 1 metre 20 santim uzunluğundaki turna balığı, vatandaşların ilgisini çekti.

Atatürk Barajı'nda 30 kiloluk turna balığı yakalandı

DEV BALIĞA YOĞUN İLGİ

Turna balığının belirli dönemlerde görüldüğünü dile getiren Mustafa Kaplan, “Bu balığımızı balıkçı arkadaşlarımız yakaladı. 1 metre 20 santim üzerinde, 30 kilogram civarında. Atatürk Barajı’nda mevsimine göre çıkıyor. Her zaman çıkmaya biliyor. Sonbahar da ve bu mevsimde ortaya çıkıyor. Atatürk Barajı’nın ilk balığıdır, orijinaldir. Sizin de gördüğünüz gibi çok nadir çıktığı için bizlerde tezgahımızda Adıyaman halkı için sergiliyoruz. Gelen vatandaşlar hem bakarlar hem de alıcı olurlar. Tabi ki merak ediyorlar, sabahın erken saatlerinde normalde kimse olmaz ama insanlar gelip bakıyor” dedi.

Atatürk Barajı'nda 30 kiloluk turna balığı yakalandı

“MERAK EDİP GELDİK”

Turna balığını görmek için gelen vatandaşlardan Ziya Gül, “120 santim boyunda 30-35 kilo ağırlığında bizim Adıyaman, Fırat balığıdır, Turna balığı. Lezzetli ve kılçıksız bir balıktır. Bizlerde merak edip geldik, talibiz bizde. Atatürk Barajı’nda çıkıyor” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Cihan Kizir – Ekonomi Haberleri

Haberi KaydetRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.