Bu 3 Kolay Besin Eseri Mide Ekşimesini Azaltmaya Yardımcı Olur! İşte Mide Ekşimesine Uygun Gelen O Besinler

Bu üç besin eserlerinden birini yemenin midenizdeki ve yemek borunuzdaki yanma hissini azaltmaya yardımcı olduğu biliniyor.

MİDE EKŞİMESİ NEDENLERİ

Mide ekşimesi bilhassa ağır bir yemek yedikten sonra ortaya çıkar. Bunun nedeni, yemek yedikten sonra midenizdeki basıncın artmasıdır. Fazla havadan kurtulmak için mide ve yemek borusunun sfinkter gibisi kası bu noktada açılır. Bu kas (alt yemek borusu sfinkteri) açıldığında, mide asidinin de çıkma mümkünlüğü yüksektir. Haftada ikiden fazla mide ekşimesi yaşayan bireylerde muhtemelen ortalamadan daha sık açık olan bir sfinkter vardır. Bu, yağlı yahut baharatlı yiyecekler, çok kilolu olma, hamilelik, alkol, gerilim yahut yorgunluktan kaynaklanabilir.

Hangi besinlerin mide ekşimenizi azaltmanıza yardımcı olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

MİDE EKŞİMESİNİ AZALTAN BESİNLER

Birdenbire mide ekşimesi mi yaşıyorsunuz ve ağrıyı hafifletmek için elinizde uygun ilaç yok mu? Aşağıdaki eserlerden birine sahip olup olmadığınızı görmek için mutfak dolaplarınıza bir göz atın:

turşu
çiğ yulaf ezmesi
elma sirkesi

Bu üç besin eseri mide ekşimenizi hafifletebilir. Turşu asidi seyreltebilir, kuru yulaf ezmesi asit reflü ağrısını azaltabilir ve küçük bir yudum elma sirkesi midenin pH kıymetini düşürür. Bu üç besin eserinden birini yemenin birkaç dakika içinde rahatsızlığınızı azaltacağını fark edeceksiniz!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.