Çikolatanın En Çok Yakıştığı 5 Tatlı

Tatlı çeşitleri çikolatanın karşı konulamaz lezzeti ile buluştuğunda ortaya çıkan şahane tarifler damakları şenlendiriyor. Çikolata, pek çok farklı tatlı tarifinde kullanılır. Peki, en çok hangilerine yakıştığını hiç merak ettiğiniz mi? İşte yanıtlar…

  1. Çikolatalı Pizza

Adını pizzaya benzer görüntüsünden alan ancak hamuru pizza hamurundan çok daha farklı olan çikolatalı pizza tatlısı meyve çeşitleri de kullanılarak yapılıyor. Pizza şeklinde yuvarlak hamurlar elde edildikten sonra üzerini çikolata sosu ile kaplıyor ve meyve parçacıkları ile donatıyorsunuz. Üzerine de arzuya göre fıstık, ceviz ya da Hindistan cevizi ile süsleyerek servis edebilirsiniz.

  1. Çilekli Profiterol

Çileğin kendine has aroması ve kokusu ile çikolatanın buluşmasından doğan bu lezzeti herkes denemeli! Yapması ya da kıvamını tutturması zor diyorsanız siz Yemek.com’daki profiterol tarifine göz atmamışsınız demektir. Bu sitede yer alan tarifi birebir uygulamanız durumunda şahane bir tatlı çeşidi elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Genellikle yaz mevsimlerinde tercih ediliyor olsa da yılın her mevsiminde bu özel lezzeti yapabilir ve kendinizi şımartabilirsiniz.

  1. Çikolatalı Kek

İçerisine damla çikolata parçacıkları ekleyerek yapabileceğiniz çikolatalı kek, çikolatanın en çok yakıştığı lezzetlerden biridir. Kekin üzerini çikolata sosu ile kapladığınızda karşı konulamaz bir lezzet yakalayacağınızdan emin olabilirsiniz. Tarifi hiç değiştirmeden uygulamak için malzemelerin oranlarını da doğru şekilde ayarlamalısınız. Bunun için Yemek.com adresine uğramanızı tavsiye ederiz.

  1. Çikolata Soslu Parfe

Adını daha önce duymamış olabilirsiniz, bu sizi korkutmasın çünkü gayet kolay bir şekilde yapabileceğiniz lezzetlerden biri! Bu tatlı çeşidini hazırlarken çikolatanın yanı sıra mevsimine uygun meyveler de kullanmanız gerekiyor. Zira tatlının lezzeti de buradan geliyor. Sunumu için zorlanmayacağınızı da belirtelim. İştahları kabartan bir görünümünün olduğu aşikar.

  1. Kirazlı Çikolatalı Tart

Bildiğiniz gibi tart çeşitleri dendiğinde akla hemen böğürtlen, kiraz ya da çilek gibi meyveler gelir. Oysa bu tarife bir de çikolata eklendiğinde ortaya muazzam bir lezzet çıkıyor. Dolayısıyla sizlere kirazlı ve çikolatalı tart tatlısını de öneriyoruz. Hazırlaması kolay ve üzerini de dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Daha fazla sayıda çikolatalı tatlı tarifine ulaşmak için de yemek.com adresine uğramanız yeterli olacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.