Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık alım fiyatını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fındık alım fiyatını da açıkladığı toplu açılış merasiminde Ordu Cumhuriyet Meydanı’nda Ordu Stadyumu, Fatsa OSB ve Eğitim Yatırımları ile İmali Tamamlanan Başka Projelerin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

FINDIK ALIM FİYATLARINI AÇIKLADI

Ordu hem üretim alanı hem rekolte prestijiyle ülkemizin 3’te birini karşılıyor. Biz iktidara geldiğimizde fındığın alım fiyatı 1 doların altındaydı. Artık biz bu sayısı 3 doların üzerine çıkardık. Bugün açıklayacağımız fiyatla üreticimizin yüzünü güldüreceğimize inanıyorum. Fındığın ortalamasını 54 lira olarak açıklıyorum. Bu yılın fındık alım fiyatının ülkemize güzel olmasını istiyoruz. TMO tüm hazırlıklarını tamamlamıştır.

“BUNLARI AŞABİLECEK KAPASİTEDEYİZ”

Ordu’yla birlikte yol yürüdüğümüz surece biz yorulmayız. Ülke ve millet sevdası yüreğimizde epey dünyaya sığmayız.

Demokrasi ve kalkınma uğraşımızda daima yanımızda olan Ordu’ya şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizi 2053 vizyonuna da sizlerle birlikte hazırlayacağız.

Geleceğimizi ipotek altına soktular. Lakin bugün tüm dünya krizin pençesindeyken, biz dolu dizgin amaçlarımıza ilerlemeyi sürdürüyoruz. Elbette bizim de düşüncelerimiz var lakin biz bunları aşabilecek kapasitedeyiz. Yıllarca bu ülkeyi, ulusal iradeyi yok sayarak, darbelerle demokrasimizi yaralayarak, yokluk ve yoksullukla insanımızın belini bükerek engellediler.

CHP’nin karneyle akaryakıt dağıtılan, ekmek dağıtılan periyotları vardı. Bizim iktidarımızda hamd olsun bu türlü şeyler yok.

“20 YILDA ASIRLIK İŞLER YAPMAK MÜMKÜNMÜŞ”

Terörün belini kırdık. Artık terör diye bir bela yok. Büyük davanın son temsilcisi olarak bundan 21 yıl evvel sizlerin huzuruna geldik. Gördük ki 20 yılda asırlık işler yapmak mümkünmüş.

Karşımdaki bu gençler 20 yaş ve altı. Parlamentoya girmek için 30 yaş seçilme yaşıydı. Biz bunu 18’e indirdik. Türkiye’de seçme ve seçilme yaşını 18’e indiren iktidar AK Parti olmuştur.

Ordu’ya da Giresun’a da bu türlü bir havalimanı yakışırdı. Aşkınan koşan yorulmaz. İşte biz de bunu yaptık. Demek ki oluyormuş.

PANKARTTAKİ BİLDİRİSİ HATIRLATTI

Artık bu ülkeyi de, bu milleti de 20 yıl öncesine geri götürmeye kimsenin gücü yetmez. Türkiye üzerine hesapları olanların, hangi hesaplar içerisinde olduklarını biliyoruz. Her 10 yılda bir hizaya getirilen Türkiye yok. Biz ülke ve millet olarak hem insani sınamalardan alnımızın akıyla çıktık.

Şimdi önümüzde 2023 var. Amaçlarımıza ulaşarak, ve kazanımlarımızdan taviz vermeyerek atlattığımızda önümüzde orijinal bir dünya ve yesyeni bir gelecek olduğunu göreceğiz.

Karşımda bir pankart var. “Fındık kısımda tekleme, Altılı masa Ordu’dan oy bekleme.” Benim Ordu’m bu türlü işte. Haddini bildirir.

‘BUNU KENDİSİ DE KABUL ETTİ’

Bunlar seçkin görse mertek sanacak. Bir vakitler bu Bay Kemal SSK’nın başında değil miydi? SSK’yı batırmadı mı? Ne hale getirdi oraları. Artık hastanelerimizin her biri birbirinden hoş. Artık bir kent hastanesi Ordu’ya yapıyoruz. Bu zata vakit zaman Bay Kemal diyerek takılıyorum. Bu zata vakit zaman Bay Kemal diyerek takılıyorum. En sonunda bunu kendisi de kabul etti. Ancak seçimden sonra buna ‘Emekli CHP Genel Müdürü’nü de eklemesi gerekiyor. Yıllardır kendisine, palavra siyasetini bırak dedik ancak dinletemedik.

Bunların milletin bedelleri, kederleriyle ilgili bir sıkıntıları yok. Ezaya düştüklerinde bir köşeye çekilip kahvesini yudumladığını 15 Temmuz’da gördük. Bu kadar yüreksiz çıkmaları bize dokundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındık bahçesindeki fiyat diyaloğu kahkahalara boğdu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu ziyaretinde ayağının tozuyla fındık bahçesi ziyaret etti.

GALERİYE GİT

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.