Drishyam

Süre: 163dk
Tür: Dram , Gerilim , Gizem
Yönetmen: Nishikant Kamat
Senarist: Jeethu Joseph , Upendra Sidhaye
Yapımı: 2015 – Hindistan

Film kasaba içinde yeni inşa Pondolem polis karakoluna katılmadan yeni bir polis ile başlar Goa . Bir polis memuruyla istasyonda yürürken, bir ucunda oturan görünüşte Vijay Salgaonkar adında bir adam fark eder. Yeni katılan polis memuru, polis memurunun olumlu yanıt verdiği “Vijay Salgaonkar” olup olmadığını sorar. Film daha sonra “Vijay” gözlerini kapatırken bir geri dönüşe girer.

Vijay Salgaonkar ( Ajay Devgn ) 4. sınıftan sonra okulu bırakan bir yetimdir. Şimdi Goa’da kablolu TV hizmeti veren bir içerik iş adamı . Nandini ( Shriya Saran ) ile evlidir ve iki kızı vardır, bunlar onun evlatlık kızı Anju ( Ishita Dutta ), on ikinci sınıf öğrencisi ve Anu (Mrunal Jadhav), altıncı sınıf öğrencisidir. Tek ilgisi film izlemek. Filmlerden öğrendiği yöntemlerle insanlara yardım etme konusunda kendi alanında büyük bir ün ve destek kazanmıştır.

Anju’nun katıldığı bir doğa kampı sırasında, gizli bir cep telefonu kamerası, Anju’nun kıyafetlerini çıkardığını ve banyoda duş aldığını kaydeder. Suçlu, Samet “Sam” Deshmukh ( Rishab Chadha ), oğlu Müfettişi General of Goa Polis , Meera Deshmukh ( Tabu). Sam bir gün Anju’ya cinsel iyilikler için şantaj yapmaya gelir ve aynı gece Nandini de ortaya çıktığında onun evine gelir; kızı tarafından bilgilendirildi. Nandini, ailesini rahat bırakması için Sam’e yalvarır, ancak Sam, cinsel talebi karşılanmadığı takdirde video klibi silmeyi reddeder. Nandini, Anju’yu yalnız bırakması için ona yalvarır ve Sam bunu bir şartla yapacağını söyler: Nandini onun yerine onunla seks yapmalı. Rahatsız edici cep telefonunu kırmak için Anju, Sam’e kurşun boruyla bir vuruş yapar, ancak Sam onun yerine kafasına vurur ve onu hemen öldürür. Cesedini, Anu’nun tanık olduğu arka bahçedeki bir kompost çukuruna gömerler. Sabah işten döndüğünde Nandini, Vijay’a olayı anlatır ve ailesini polisten kurtarmanın bir yolunu bulur.. O kırık cep telefonu ve bozuk tarafından görülür Sam’in araba, elden çıkarır Alt Müfettiş Laxmikant Gaitonde ( Kamlesh Sawant Vijay karşı bir kin vardır). Ertesi gün, Vijay bir gezi dışarı ailesini alır Panaji onlar ziyaret Ashram’ı , bir film izlemek ve bir restoranda yemek.

Oğlunun kaybolduğunu anlayan Meera, soruşturma başlatır.

Bir ön soruşturmanın ardından Meera, sorgulama için Vijay ve ailesini arar. Polisin eninde sonunda arayacağını tahmin eden Vijay, şüphe uyandırmadan sorgulamalarla nasıl yüzleşecekleri konusunda ailesine koçluk yapar. Bireysel olarak sorgulandığında, aile bireysel hikayelerine bağlı kalıyor ve polis onların mazeretlerinde bir çatlak bulamıyor. Vijay, ailenin Panjim ziyaretinin kanıtı olarak otobüs biletleri, sinema biletleri, konaklama ve restoran faturaları üretir. Meera, gittikleri kurumların sahiplerini sorgular ve ifadeleri Vijay’in mazeretini kanıtlar. Meera, olay günü Vijay’in biletleri ve faturayı aldığını, sahipleriyle tanıştığını ve ertesi gün ailesiyle birlikte seyahate çıktığını, böylece mazeretini kanıtladığını ve sahiplerine farkında olmadan yalan söylettiğini fark eder.

Meera, Salgaonkar ailesini tutukladı ve Gaitonde, Vijay, Nandini ve Anju’nun direnmesine rağmen gerçeği onlardan çıkarmak için kaba güç kullanıyor. Bu arada Meera, Sam’i ve Sam’in arkadaşı Alex’ten Anju’nun videosunu öğrenir. Sonunda, Anu pes eder ve kompost çukuruna gömülen bir ceset gördüğünü açıklar. Yetkililer kompost çukurunu kazdıktan sonra bir köpeğin leşini buldular. Vijay medyaya Gaitonde’nin her iki kızını da fiziksel olarak taciz ettiğini ve öfkeli bir Gaitonde’nin Vijay’a saldırmaya çalışmasına neden olduğunu bildirdi, ancak Vijay’in kayınvalidesi misilleme yaptı ve bir çete Gaitonde’u dövmek için yükseldi. Olayın ardından, Gaitonde askıya alınır, Meera görevinden istifa eder ve Polis Karakolunun tüm soruşturma ekibi, şimdi mahkemeden izin gerektiren dava ile birlikte transfer edilir.

Meera ve kocası Mahesh ( Rajat Kapoor ), video klip ve oğullarının kaba ve sapık davranışları için af dilemek ve oğullarının hayatta olup olmadığına dair bir onay almak için deniz kenarında Vijay ile tanışır. Ayrıca Meera’nın erkek kardeşiyle yaşamak için Londra’ya gideceklerini de ortaya koyuyorlar. Sonunda Vijay, Sam’i öldürdüğünü şifreli bir şekilde itiraf eder. Ayrıca af diliyor ve ailesini korumak için her şeyi yapacağını açıklıyor.

Vijay gözlerini açarken film günümüze dönüyor. Yeni inşa edilen karakoldaki kaydı imzalar. İmzalarken, yeni müfettiş ona kandırılamayacağını ve kesinlikle öğreneceğini söyler, bu noktada Vijay gülümseyerek yerel polis gücünün kasaba halkını koruyacağından emin olduğunu söyler.

Vijay günümüzde polis karakolundan çıkarken, Vijay’in cesedi inşaat halindeyken yeni polis karakolunun altına gömdüğünü ortaya çıkaran bir geri dönüş devam ediyor. Yolun her iki tarafına da baktığında film aniden bir karartma ile kapanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir