Galatasaray’da Erden Timur’dan, Arda Turan, Alexis Sanchez ve Victor Nelsson itirafı

Galatasaray Sportif A.Ş. İdare Konseyi Başkanvekili Erden Timur, sarı kırmızılı kulübün transfer gündemine ait kıymetli açıklamalar yaptı. Mertens ve Torreira transferinde Arda Turan’ın bir alakası olmadığını söyleyen Timur, Alexis Sanchez ve Victor Nelsson ile ilgili gelişmeleri de aktardı.

Galatasaray’da transfer operasyonunu yürüten Sportif A.Ş. İdare Şurası Başkanvekili Erden Timur, Lucas Torreira ve Dries Mertens transferinde yaşananları açıklarken, Alexis Sanchez ve Victor Nelsson hakkında değerli sözler kullandı.

Basın mensuplarına açıklamalar yapan Timur, Arda Turan ile Torreira ve Mertens transferi için değil, öteki bir isim nedeniyle görüştüğünü itiraf ederken, “Arda Turan çok büyük bir Galatasaraylı. Her vakit da takviye olmaya çalışıyor” halinde konuştu.

Mertens ve Torreira’nın ikna edilmesinde zorlanmadıklarını söyleyen Timur, Inter ile kontratını fesheden Alexis Sanchez ile ilgilendiklerini de tabir etti. Öte yandan Sevilla’nın transfer etmek istediği Victor Nelsson’un gruptan ayrılmayı talep ettiğini söyleyen Timur, “Galatasaray’ın kaygısı herkesi hayallerine ulaştırmak. Lakin bizim de hayallerimiz var. Nelsson’a onu söyledim” sözlerini kullandı.

Erden Timur’un açıklamalarından satır başları:

“Arda Turan çok büyük bir Galatasaraylı. Her vakit da takviye olmaya çalışıyor. En azından bu transfer sürecinde 4-5 kere telefonla konuştuk. Temelinde öteki bir oyuncuyla yemek yiyecektik, onun da tanıdığı. Torreira ile Mertens transferinde o denli bir bahis kelam konusu değildi. Ben gitmeden Torreira ve Mertens konusu aslında bitmişti. Mertens 6 gün bizle olan şeyi bekledi. Bu değerli. Juventus’tan resmi olarak 5 milyon net teklif vardı. Bizi tercih etmesinin birçok nedeni var ancak Juventus’u istememesinin nedeni Napoli-Juventus çekişmesi.”

“ARSENAL 18 MİLYONLA BAŞLAMIŞTI”

“20-25 gün uğraşıyoruz ikna süreci için. Bu iki transferle birlikte gidecekleri hesaba katmadan aşağı üst geçen yılın oyuncu bütçesiyle birebir düzeydeyiz. Hem sayı olarak ikna etmek için uğraş sarf ediyoruz. Birçok ikna yoluyla gitmezseniz, yalnızca parayla ikna etmek zorunda kalıyorsunuz. Arsenal 18 milyonla başlamıştı sürece, en fazla 15’e düşmüştü. 20 gün hiç sayı düşmedi. Bazen sabır gerekiyor lakin buralarda da sabır yok. Daima söylüyordum bu işler öbür bir noktaya gelecek diye. Mertens esasen iknaydı. Torreira da gitmeden iki gün evvel ‘geliyorum’ dedi. Orada yalnızca menajerle ilgili bir husus kelam konusuydu, çok kolay. Arda’nın gelme sebebi diğer bir oyuncuyla ilgiliydi. Bu iki transferle ilgili bir dahili olmadı.”

ALEXIS SANCHEZ AÇIKLAMASI

“Alexis Sanchez istediğimiz oyunculardan bir tanesi. Birçok oyuncuyla konuşuyoruz. Bir konum için birebir anda en az 4-5 oyuncuyla pazarlık ederseniz zati eliniz kuvvetli oluyor. O denli yanlışsız sayılara ulaşabiliyorsunuz. Alexis de çok büyük bir oyuncu ancak öbür oyuncular da var. Süreç devam ediyor. Hepsiyle görüşmeleri ben yürütüyorum. Nakış üzere işlemek gereken süreçler.”

“NELSSON GİTMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ”

“Nelsson ile ilgili teklif var. O denli söyleyeyim. Nelsson’un kalmasını istiyoruz. Stoper bölgesinde araştırmalar da yapıyorduk. Nelsson benimle görüştü, hayalleri olduğunu ve gitmek istediğini söyledi. Kendi durumunda değerli yerlere gelmek istediğini belirtti. Galatasaray’ın sıkıntısı herkesi hayallerine ulaştırmak. Fakat bizim de hayallerimiz var. Nelsson’a onu söyledim. Bizim hayallerimize o kadar inanmışız ki, çok kıymetli bir takım oluşturuyoruz. Sen de parçasısın. Bu bir süreç. Kendisinin kalmasını istiyoruz. B planımız da hazır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.