Google’ın kurucusu Sergey Brin’den şaşırtan talep: Milyarder ama nafaka ödemek istemiyor

Google’ın kurucularından ve gezegendeki en zengin insanlardan biri olan (net serveti 93 milyar dolar) Sergey Brin, boşanma davasını yürüten yargıçtan, eşine nafaka vermeme kararı vermesini istedi. Ondan da herhangi bir destek istemediğini belirtti.

Brin, avukat ve girişimci Nicole Shanahan ile yaklaşık dört yıl önce sessizce evlenmiş ve aynı yıl bir kızları olmuştu. Brin şimdi de aynı şekilde sessiz bir boşanma istiyor gibi görünüyor.

6 Ocak 2022’de Santa Clara İlçesindeki California Yüksek Mahkemesi’ne görülen boşanma davasında, Brin ve Shanahan’ın ayrılmak istemelerinin nedeni olarak “uzlaştırılamaz farklılıklar” gösterilmişti. Ayrıca Brin ve Shanahan’ın geçen Aralık ayından beri ayrı yaşadığı biliniyor.

Brin’in 93 milyar dolar serveti olduğu ve Shanahan’ın kendi çapında güçlü bir patron olduğu göz önüne alındığında, varlıklarının nasıl bölüneceği hala açık bir soru. Mahkeme başvurusunda Brin’in avukatları, mahkemenin Shanahan’a nafaka tayin etmemesini istedi ve “tarafların mülkiyet haklarına veya yükümlülüklerine ilişkin tüm konuların gizli ve bağlayıcı anlaşmalarla belirleneceğini” kaydedildi.

Ortada bu kadar büyük bir servet varken, Brin’in eşine nafaka ödemek istememesi sosyal medyada eleştirilerle karşılandı. Her iki tarafın da varlıklı olması gerçeği ortada dururken, mahkemenin ne karar vereceği merakla bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.