Kanunsuz vergiyle halkın cebinden para çalıyorlar

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen ek bütçe görüşmeleri sırasında Meclis’te sert tartışmalar yaşandı. GÜZEL Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, iktidarın kanunsuz vergiyle halkın cebinden enflasyon yoluyla para çaldığını söyledi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin rahat halleri dikkat çekti.

AKP’nin hazırladığı ek bütçe yasa teklifi sert tartışmaların akabinde TBMM Genel Şurası’nda kabul edildi. Husus hakkında konuşan Merkez Bankası eski Lideri ve GÜZEL Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, iktidarın kanunsuz vergiyle halkın cebinden enflasyon yoluyla para çaldığını söyledi.

Durmuş Yılmaz

NEBATİ’YE SIKINTI SORULAR

İktidarın vergi oranlarını artırmadan vergi gelirini artırmakla övündüğünü tabir eden Yılmaz, trilyonlara ulaşan ek vergi gelirlerinin enflasyon yoluyla vatandaşın cebinden isteği ve bilgisi olmadan adeta çalınan paralar olduğunu belirtti.

SEN HİÇ YALIN AYAK İŞ ARADIN MI?

Bütçeye hayır oyu veren Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş da, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ağa çocuğu ve şirket işvereni olması nedeniyle halkın yaşadığı enflasyonu anlayamadığını belirtti. Baş, “Sayın Bakan, sen hiç yalınayak iş aradın mı, çocuğuna ekmek veremeden okula gönderdin mi, kira ödemenin sıkıntısını yaşadın mı?” diye sordu.

“SARAY VE İŞVERENLER DÜŞÜNÜLEREK İŞ YAPILIYOR”

İktidarın ‘beceriksiz’ olmadığını, atılan her adımın varlıklıların daha varlıklı olması için şuurlu atıldığını söyleyen Baş, “Geride kalan 6 ayda zenginleşen bir personel gördünüz mü? Durumu daha yeterli hâle gelen bir köylü, bir emekli var mı? ‘Daha mutluyum’ diyen bir genç gösterebilir misiniz? Ne yaparsanız planlayarak, sarayı düşünerek, işverenleri düşünerek yapıyorsunuz” dedi.

Baş: Enflasyonun altında ezilmediğin için bilmezsin

Ek bütçe hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye sorular yönelten TİP Genel Lideri Erkan Baş, Nebati’nin hiç maddi problem çekmediğini anlatarak aldığı kararlara reaksiyon gösterdi. Baş, “Enflasyonun altında ezilmenin ne demek olduğunu da bilmezsin, bilseydin bu bütçeyi buraya getirmezdin” dedi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.