Kar maskeli saldırgan dükkan bastı, kurşun yağdırdı

İstanbul’da silahlı saldırgan, bir dükkana ateş açtı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Esenyurt İstiklal Mahallesi’nde yaşandı.

Argümanlara nazaran, bir kuşkulu Melahat Ekincioğlu’nun işlettiği dönerciye gelerek haraç istedi.

Bu istekleri karşısında Ekincioğlu, şüphelilere “hayır” diyerek karşılık verdi. Yaşanan tartışmanın akabinde “Size burada ekmek yedirmeyeceğim” diyen kent eşkıyası ortadan geçen birkaç günün akabinde dükkana kurşun yağdırdı.

Kar maskesi ile işyerini basan kuşkulu, müşterilere de aldırmadan silahını çekerek 3 el ateş etti. Talih yapıtı kurşunlar kimseye isabet etmezken şahıs, koşarak olay yerinden uzaklaştı.

Yaşanan olayı anlatan işyeri sahibi Melahat Ekincioğlu, “Bir o gün olağan bir biçimde dükkanımıza geldik. Saat 20.30 sıralarında bir kar maskeli şahıs geldi ve karşı taraftan ateş etti. Dükkan tıklım tıklım doluydu. 3 el ateş ettikten sonra kaçtı gitti. Müşterinin ensesinden sıktı silahı resmen. Kurşunlardan ikisi dolaba isabet etti, biri ise mutfağa hakikat gitti. Talih eser yaşanan olayda kimse yaralanmadı” dedi.

“KAYIPLARA KARIŞTI”

Kendisinden haraç istediğini belirten Ekincioğlu, “Bu şahıslar daha evvelden bizden para istediler. Biz de vermedik tabi. Ben burada para kazanmıyorum ki size vereyim dedim. Ondan sonra da şahıslar bizi tehdit ederek gittiler. O olaydan birkaç gün sonra da içeri girmiş. Bayramdan bir gün evvel ise firar etmiş diye duydum. Buralarda takılıyordu gördüm. Hatta yarın dükkanı basacağım da demiş. Daha sonra ise karşıda kar maskesini takmış, görenler var. Oradan gelerek dükkana ateş etti ve daha sonra kayıplara karıştı” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.