Kırıkkale’de Toki hangi ilçede kaç konut yapacak? Kırıkkale toplumsal konutları nerelerde yapılacak? Kırıkkale Toki toplumsal konutları ilçelere nazaran dağılımı ve sayısı

TOKİ toplumsal konut projesinin açıklanmasının akabinde milyonlarca vatandaş mevzuyla yakından ilgilenmeye başladı. Müracaat yapan vatandaşlar merakla bulundukları kentte kaç konut yapılacağını araştırıyor. Pekala TOKİ toplumsal konut projesi kapsamında Kırıkkale’nin hangi ilçelerine mesken yapılacak? Tüm ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

TOKİ TOPLUMSAL KONUT PROJESİ KIRIKKALE

Yapılan açıklamalara nazaran TOKİ toplumsal konut projesi kapsamında en fazla mesken İstanbul’a yapılacak. Sayılar ise şu formda belirlendi, İstanbul 50 bin, Ankara 18 bin, İzmir 12 bin 400, Gaziantep 10 bin ve Bursa da 8 bin 50 mesken yapılmış olacak. TOKİ toplumsal konut projesi Kırıkkale için de vatandaşların araştırmaları devam ediyor. Edinilen bilgilere nazaran Kırıkkale vilayetinde Bahşılı, Sulakyurt, Çelebi, Merkez, Delice 3. etap, Keskin, Delice Çerikli 2. etap ve Karakeçili ilçelerine TOKİ toplumsal konut projesi konutları yapılacak.

TOKİ TOPLUMSAL KONUT PROJESİ MÜRACAAT ŞARTLARI

TOKİ toplumsal konut projesinin müracaat koşulları şu biçimde; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, konut ya da arsa almak istenilen kentte 1 yıldır ikamet ediliyor olması, müracaat yapan şahısların, eşlerinin ve çocuklarının üzerinde kayıtlı bir tapu olmaması ve TOKİ kapsamında daha evvel konut alınmamış olması, İstanbul ili için aylık 18 bin, başka kentlerde ise aylık 16 bin TL gelirin geçilmemesi, bir meskenden sadece bir kişinin müracaat yapması, müracaat yapacak vatandaşların 18 yaşlarını tamamlamış olması ve son olarak genç vatandaşlara ayrılan projeden faydalanmak isteyen vatandaşların 14 Eylül 1992 tarihinden evvel doğmuş olması gerekiyor. Birebir vakitte TOKİ toplumsal konut projesi kapsamında şehit yakınları, gaziler, engelliler ve gençlere de başka bir kontenjan ayrıldı.

TOKİ TOPLUMSAL KONUT PROJESİ AYRILAN KONTENJANLAR

TOKİ toplumsal konut projesi kapsamında emekli vatandaşlar için 50 bin mesken, gençler için 50 bin konut, şehit yakınları ve gaziler için 12 bin 500 konut, engelli vatandaşlar için 12 bin 500 konut ve başka vatandaşlar için 125 bin konut ayrılmış durumda. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.