Makale Yazarak Para Kazanma

1- Makale Nedir?
İnternette web sitelerinde yer alan haberler, ürün tanıtımları ve bilgi metinlerine makale denir.

2- Makale Yazarak Ne Kadar Kazanırım?
100 kelime makale 2 liradır. 300 kelime 1 makale yazarsanız 6 liradır. Günde 2 saat vaktinizi ayırarak günde en az 10 makale yazarak 60 lira kazanabilirsiniz. Düzenli olarak her gün 10 makale yazarak ayda 1800 lira kazanç elde edebilirsiniz. Ne kadar kazanacağınız sizin performansınıza bağlıdır.

3- Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilir?
Makaleler giriş gelişme ve sonuç bölümünden oluşur. Giriş bölümünde anlatılmak istenen konu kısaca anlatılır. Gelişme bölümünde anlatılanları destekleyecek örnekler ve betimlemelere yer verilir. Sonuç bölümünde ise ürünle ilgili bilinmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken hususlara yer verilir. Makaleler dilerseniz alt başlıklar halinde de yazılabilir. Griple ilgili bir makale yazıyorsanız eğer grip nedir, grip belirtileri nelerdir, grip nasıl bulaşır, gripten nasıl korunur ve grip tedavisi nasıl yapılır alt başlıkları kullanılır.

Makale yazarken yazım ve imla kurallarına dikkat etmelisiniz. Akıcı bir dil kullanmalısınız. Kelime tekrarından ve gereksiz sözcük kullanımından uzak durmalısınız. Sözleriniz keskin ve net olmalıdır. Çelişkili ifadelerden uzak durmalısınız.

4- Yazdığım Makaleyi Nerede Satabilirim?
Yazdığınız makaleleri webmaster forum sitelerinde satabilirsiniz. Ayrıca bu forum sitelerinde makale siparişlerini takip edebilir, sipariş usulü makale de yazabilirsiniz. Makale alışverişi yapmak için kullanabileceğiniz en aktif 3 forum sitesi şunlardır:
https://www.r10.net/makale-icerik-siparisleri/
https://wmaraci.com/forum/makale-alisverisi.html
https://www.wmroot.com/kategori/makale-alimi-ve-satisi.265/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir