MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca’dan Beşiktaş maçı açıklaması: Karar gerçek değil

MKE Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca, Spor Toto Muhteşem Lig’de çıkışa geçmek için bir kıvılcıma muhtaçlık duyduklarını, bunu da yarın oynayacakları Demir Küme Sivasspor maçını kazanarak yapacaklarına inandığını söyledi.

Faruk Koca, Nata Vega AVM’de “Benim Gözümden Ankaragücü Fotoğraf Sergisi”nin açılışına katıldı.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Koca, çocukların yaptığı fotoğrafları inceleyerek, “Çok hoş bir Ankaragücü profili oluşmuş. Çocukların gözünde çok hoş hayaller var. İnsanların en günahsızı çocuklardır. Bu fotoğraf standında de bunu gördük. Fotoğraflar burada bir hafta sergilenecek. Ankaragüçlülerin ağır ilgisi olacaktır. Daha sonra da kulübümüzde sergilenecek. Çocukların hayalini gerçekleştirebilirsek bizim onlara en büyük ikramımız bu olur.” dedi.

Demir Küme Sivasspor’la yarın oynayacakları maçın ehemmiyetine de vurgu yapan Koca, kelamlarına şöyle devam etti:

“Sivasspor’u Avrupa’daki galibiyetinden ve başarılarından ötürü tebrik ediyorum. Avrupa’da bütün ekiplerimizin yanındayız. Oradan gelen artı puanlar ülkemize yazılacak ve marka kıymetimizi artıracaktır. Avrupa’da başarılı olan Sivasspor’la karşılaşacağız. Tek dezavantajımız taraftarımızın olmayışı. Ankaragücü, taraftarsız çok büyük bir eksik. Taraftarımızın yüreğinin bizimle olacağını biliyoruz. Oyuncularımız maça odaklandı. Uygun bir başlangıç yapamadık lakin bu sene Konyaspor, Beşiktaş ve Alanyaspor maçlarındaki oyunumuz ümit verdi. Bütün paydaşlarımıza güveniyoruz. Yarın yeni bir başlangıç olacaktır. Ankaragücü uygun başlamadı lakin taraftarımız merak etmesin güzel oyunla yeterli yerlerde olacağız. Bu potansiyelimiz var. Kıvılcım için bir galibiyet gerekiyor, bunu da Sivasspor maçında elde edeceğimizi düşünüyorum.”

“KARAR MUHAKKAK GERÇEK DEĞİL”

Beşiktaş müsabakasında yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Heyetinin verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasını da pahalandıran Faruk Koca, şunları kaydetti:

“Karar muhakkak yanlışsız değil. Bu düzenlemelerin tekrar gözden geçirilmesi lazım. Ankaragücü’ne ziyan vermek isteyen birileri provokasyon yapabilir. Orada bir taraftar var, o da aşikâr. O bir cürüm işledi. Biz de esasen konutumuzda olduğu için Türk spor topluluğundan ve Beşiktaş’tan özür diledik. Bu bizim mesken sahibi olmamızdan ötürü, topluluğumuzdan gelen yansılara karşın yapmamız gerekendi. Bir kişinin yaptığı aksiyonu neden 25 bin insan ödesin? Bu maçta taraftarımızı stada alamıyoruz. Başakşehir maçında da blok cezasından ötürü birçok taraftarımızı alamayacağız. Başakşehir maçında bu müsabakaya katılan öğrenciler ile okullardaki öğrencileri velileriyle birlikte davet edeceğiz. Biz misyona geldiğimizden beri sportif muvaffakiyetle bir arada toplumsal sorumluluk projelerine de değer veriyoruz. Kan bağışı kampanyamız da olacak. Buna katılanlara ikramlar vereceğiz. Bu projelerin mana bulması için futbol grubunun yeterli yerlerde olması lazım, biz grubumuza da güveniyoruz. Başlangıçlar sıkıntı olabilir lakin aksine döner.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.