Mustafa Sarıgül’den NATO daveti

Sarıgül, Beşiktaş’ta bulunan çalışma ofisinde açıklamalarda bulundu. “Özellikle Yunanistan’ın adalarımız üzerinde oynadığı oyununu Türkiye Değişim Partisi olarak dikkatle izliyoruz ve esefle kınıyoruz” diyen Sarıgül, “Yerli aracımız bizim için son derece değerli, Türkiye Değişim Partisi, ‘Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı’ diyen bir partidir. TDP’nin ekonomik milliyetçilik anlayışı ile yerli otomobilimiz TOGG yakında inşallah milletimizle buluşacaktır” dedi.

Sarıgül, “KYK borçlarını kimseye kaptırmam, sayın Kılıçdaroğlu’ndan evvel KYK borçlarını birinci söyleyen biziz. KYK borçlarını aylardan beri gündeme getiren parti Türkiye Değişim Partisi’dir. Lakin inanın ki bu da kafi değil, gençlerimiz okulu bitirene kadar para ile pul ile ilgilenmemesi lazım” halinde devam etti.

NATO’YA MÜLTECİ ŞARTI

Mülteci konusuna da değinen Mustafa Sarıgül, “Finlandiya ve İsveç, NATO’ya girmek istiyorsa Türkiye’nin dayanağına gereksinimi var. O nedenle parlamentoda bulunan bütün muhalefet partilerine davette bulunuyorum. Derhal hükümeti harikulâde toplantıya çağırın ve parlamentoda bütün muhalefet partileri iktidara NATO’nun önüne güçlü çıkması için yetki verin. 6,5 milyon mülteciyi NATO ülkeleri eşit oranda almazsa Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya girmesi için takviye vermiyoruz deyin” şeklinde konuştu.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.