Rus e-ticaret devi geldi

Platform, uluslararası satıcılarla çalışmak ve Türkiye’deki planlarını geliştirmek için de e-ticaret konferansına ev sahipliği yaptı. Etkinlikte, Türk satıcılara Ozon Global’in çeşitli ürün grupları ve lojistik alanlarındaki üst yönetim çözümleri sunuldu ve gelecekte iş birliği yapma beklentilerinin olduğu açıklandı. Ozon, Türkiye’de ofis de açtı. Türkiye Direktörü olarak da Hazal Maraş’ı atadı.

Ozon’da şu anda 120 binden fazla satıcı, kitap ve giyimden, gıda ve sağlık ürünlerine kadar 20’den fazla kategoride 100 milyondan fazla ürün sergiliyor.

Ana dilde hizmet

Ozon Global CEO’su Stepan Gusamov, 2022’nin ilk çeyreğinde Türkiye’deki satışlarının yüzde 440 büyüdüğünü belirterek,

“Türkiye’nin potansiyeline çok inanıyoruz. Satıcılarımızın sayısını artırmayı planlıyoruz. İki pazar arasında var olan engelleri aşmaya kararlıyız. Türkçe müşteri hizmetlerinin ve sohbetlerinin satıcının ana diline anında çevirisinin yapılacağı kolay ve rahat iletişim kurma araçlarımızı tanıtacağız. Sağlayacağımız bir diğer fayda ise Türk satıcılar için ödemeyi dolar üzerinden yapacağız” dedi

Heyecanlı iş birliği

Hazal Maraş ise, Ozon E-ticaret Platformu için Türkiye’de sonbaharda yoğun biçimde operasyonlarına başlayacaklarını belirterek, Türk üretici ve perakendecileriyle Rusya’daki bu büyük pazaryeri arasındaki iş birliği için son derece heyecanlı olduğunu aktardı.

Maraş, “Bu platformda amacımız hem Türk satıcılarımızın dış ticaret hacmini artırmak, hem de Rus pazarındaki müşterilerimizin taleplerini karşılayarak yüksek bir satış hacmi yaratmaktır. İyi bir pazaryeri algısı oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.