Thor’daki rolünden vazgeçen oyuncuya 1,5 milyon dolarlık dava

Ünlü oyuncu Lena Headey, “Thor: Love and Thunder”daki rolünden vazgeçtiği için eski ajansı tarafından 1,5 milyon dolarlık dava ile karşı karşıya kaldı.

Game of Thrones, Wizards ve 9 Bullets üzere üretimlerle tanınan ünlü oyuncu Lena Headey’nin başı menajerlik ajansı ile kaygıda.

Variety’nin haberine nazaran; oyuncunun eski ajansı Troika, yer aldığı sahneler son düzenlemede kesilen oyuncunun Thor’daki rolü dahil olmak üzere üç projesinden kendilerine kurul ödemediği için dava açıyor.

2020’de YMU olarak tekrar markalaşan Troika, Lena’nın Thor: Love and Thunder’dan aldığı fiyatın yüzde 7’sine muadil olan kurulu alamadığını tez ediyor.

Mahkeme dokümanlarına nazaran, Headey eski ajans Lou Carl Associates’ten ayrılmasının akabinde 2005 yılında Troika’ya kaydoldu. Ajansa menajeri Michael Duff için kaydolan Headey, Duff’ın 2020’deki ayrılığından kısa müddet sonra ajanstan ayrıldı.

SÖZLEŞMESİ YOK

Ancak Troika’nın, Lena’nın ayrılmadan evvel kendilerine borçlu olduğu parayı ödemediği argüman ediliyor.

Thor’daki fiyatına ek olarak, ajansın ayrıyeten Game Of Thrones yıldızının 9 Bullets sinemasındaki rolünden 300 bin dolar ve drama dizisi Rita için 650 bin dolar daha borçlu olduğunu tez ettiği söyleniyor.

Headey, Troika’nın savlarına itiraz ederken, kendisinin onlarla hiçbir vakit bir mukavele imzalamadığını ve bunun yerine, Michael’ın 1990’ların sonlarında Lou Carl Associates ile birlikteyken yaptığı uzun müddettir devam eden kelamlı mutabakatla iş yaptığını söylüyor. Ayrıyeten, direktör Taika Waititi’nin direkt kendisine gelmesiyle sinemadaki rolü aldığını belirtiyor.

Lena, Troika’nın argümanları karşısında tek temsilcisinin Troika olmadığını da belirtiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.