Türk Ocakları’ndan Devlet Bahçeli’ye cevap: Biz hiçbir partinin arka bahçesi değiliz

Türk Ocakları Genel Merkezi, CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu‘nun da iştirakiyle sempozyum düzenleyen İstanbul şube idaresini ‘onay alınmadığı’ için birebir gün vazifeden aldı. Türk Ocakları, kelam konusu aktifliğe Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun davet edilmesine reaksiyon gösteren MHP önderi Devlet Bahçeli’ye yönelik bir açıklama yaptı.

Türk Ocakları Genel Merkezi, “Türk Ocakları idaresinin milliyetçilik konusunda hiç kimseden ders almaya muhtaçlığı yoktur. Türk Ocakları parti siyasetinin dışındadır lakin Türk sözünden tüyleri diken diken olanlarla yol yürümemiştir, yürümeyecektir. Türk Ocakları partiler üstüdür lakin Ermeni soykırımı palavrasının propagandasını yapanlar yahut hangi cenahtan olursa olsun Türk Devletine ‘seri katil’ diyenlerle bir ortada olmamıştır olmayacaktır” açıklaması yaptı.

Türk Ocakları Genel Merkezi, bugün yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, şu sözler yer aldı:

“BİZ PARTİ SİYASETİNİN TARAFI YAHUT HİÇBİR PARTİNİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLİZ”

  • Türk Ocakları idaresinin milliyetçilik konusunda hiç kimseden ders almaya gereksinimi yoktur. Türk Ocakları parti siyasetinin dışındadır lakin Türk sözünden tüyleri diken diken olanlarla yol yürümemiştir, yürümeyecektir. Türk Ocakları partiler üstüdür lakin Ermeni soykırımı palavrasının propagandasını yapanlar yahut hangi cenahtan olursa olsun Türk Devletine ‘seri katil’ diyenlerle bir ortada olmamıştır olmayacaktır.
  • Bizi yöneten siyasilere hatırlatırız ki; biz parti siyasetinin tarafı yahut hiçbir partinin arka bahçesi değiliz. Bizim tek derdimiz Türk Milletinin birliği ve Türk Devletinin bekasıdır. Kimse unutmasın ki, merhum Dündar Taşer’in dediği üzere, ‘Türk Ocağı fazla kurcalamaya gelmez, oradan bozkurt çıkar. Bozkurt.’
  • Türk Ocakları Genel Merkezi İdare Heyeti, İstanbul Şubesinin Genel Merkez’e istişareden ve Genel Merkez’in onayını almadan yaptığı Sempozyum münasebetiyle mevzuyu bütün taraflarıyla istişare ettikten sonra kamuoyuna bir basın açıklaması yapmıştır. Genel Lider Prof. Dr. Mehmet Öz, İstanbul Şubesi Lideri Dr. Cezmi Bayram ile yaptığı telefon görüşmesiyle şube idare şurasının vazifeden alındığını bildiri ettikten sonra bu durum da toplumsal medya vasıtasıyla kamuoyuna açıklanmıştır.”

BAHÇELİ, KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU’NUN TÜRK OCAKLARI TARAFINDAN DAVET EDİLMESİNE REAKSİYON GÖSTERMİŞTİ

İstanbul’da Türk Ocakları tarafından düzenlenen programa CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun davet edilmesine MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında, “Kılıçdaroğlu’nun Türk Ocakları’nın kuruluşunun 110. yılında ne işi vardır? Biz bu acıklı görüntüyü nasıl okuyalım? Davet ede ede, böylesi bir periyotta Kılıçdaroğlu mu edilmiştir? Benim kelamım Türk Ocakları’nın 3-5 yöneticisinedir. Bu gaflete nasıl kapıldınız?” kelamlarıyla reaksiyon göstermişti.

Ardından, Türk Ocakları Genel Merkezi, İstanbul Şubesi İdare Kurulu’nun 30 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere misyondan alındığını duyurmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.