Ukrayna, savaştan kaçan Ukraynalı bayanları fuhuşa zorlayan çeteyi ortaya çıkardı

Ukrayna’da Kiev Başsavcısı Oleh Tkalenko, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Ukraynalı bayanları iş verme vaadiyle kandırıp daha sonra da Ukrayna dışındaki ülkelerde fuhuşa zorlayan çeteyi ortaya çıkardı.

Guardian’ın haberine nazaran; çete üyeleri, Telegram üzerinde oluşturduğu ‘Gelecekteki kocanızla tanışın’ isimli kanal sayesinde ‘Türkiye’de iş bulduk’ diyerek kandırdı. Daha sonra ağlarına düşürdükleri savunmasız bayanları fuhuşa zorladı. 

Ukrayna’da Kiev Başsavcısı Oleh Tkalenko, “Savaşın başlangıcından bu yana Ukrayna’da birçok bayan maddi kasvet yaşıyor. Birçoğu işini kaybetti. Bir küme erkek, bayanların bu güç durumundan faydalanarak Türkiye’de iş teklif ediyorlardı. Lakin bayanlar Türkiye’ye vardıklarında fuhuşa zorlanıyorlardı” dedi. 

İSTANBUL’A GİDERKEN YAKALADILAR

Ukraynalı yetkililer, Kiev yakınlarda yaşayan ve çetenin elebaşı olarak düşündükleri şüphelinin hareketlerini izledi. Takip sonucunda gözaltına alınan elebaşının ofisinde, Türkiye’ye gönderdikleri bayanların isimlerini, hangi gün çalışacaklarının çizelgesini ve fiyat listesini ele geçirdi. Yetkililer araştırma sonucunda bir bayanın, İstanbul’a gidebilmek için geldiği Avusturya‘da yakaladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.