Van Kedisi ve Van Gölü artık altın bileziklerde

Van’da Us Fuar tarafından bu yıl birincisi düzenlenen ‘Anatolia Jewelry Show Fuarı’ renkli manzaralara sahne oldu.

Van’da kuyum dallarını buluşturan fuarın birincisini düzenledikleri için keyifli olduklarını belirten Şahin, “Bütün vilayetlerden konuklarımız geldi ve bizlerde mesken sahipleri olarak onları en hoş formda ağırladık. Beklentilerimizin üzerinde bir iştirak oldu. Katılan tüm arkadaşlarımız şad. İnşallah bunu seneye de sürdürürüz” dedi.
Akabe Alyans olarak önceliklerinin bilezik olduğuna dikkat çeken Şahin, “Önceliğimiz bilezik lakin bu yıl alyans kümesine da girdik. Tek taş olsun, beş taş olsun bütün çeşitlerimiz var. Yalnızca fantezi eserlerimizi dışarıdan temin ediyoruz ancak inşallah onu da en kısa vakitte üreteceğiz” tabirlerini kullandı.

Van’da daha evvel kenti simgeleyen kıymetli yerlerin altına işlenmediğini belirten Şahin, “Bugüne kadar hiç bu türlü bir tasarım olmadı. Ustalarım ‘böyle bir şey yapalım’ dediler. Biz de yaptık. Tek eksiğimiz Akdamar Anıt Müzesi’ni eklemedik. Onu da ekleseydik üçlü bir ortada olacaktı. İnşallah bir sonraki fuara hem onu hem değişik modellerle halkımızın karşısına çıkacağız. Van Gölü ve Van kedisi dizaynlarına Van’daki esnafımızın birer siparişi oldu. O eserler özel tasarım ve 150 gram civarında. Şu anda üretimde hiçbir derdimiz yok. Ben bu manada fuarı düzenleyen ve buraya iştirak sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.