Web Sitesi Açarak Para Kazanma

Merhaba sevgili okurlarım. Yepyeni bir yazı dizisi ile yine birlikteyiz. Bu yazı dizimde sizlere web sitesi açmanın kolay ve kısa yolunu anlatacağım. Yazı dizimi okuduktan sonra artık siz de kendinize bir web sitesi açabilecek duruma geleceksiniz.

  • ALAN ADI BELİRLEYİN: Açacağınız web sitesine uygun bir isim belirleyin. Alan adının daha önceden bir başkası tarafından alınmamış olması gerekir. Bunun kontrolünü alan adı satan firmalardan yapabilirsiniz. Alan adları com net org şeklinde uzantılı bir şekilde satılır. En yaygın kullanılan alan adı uzantıları ise com ve nettir. Fiyatlarda alacağınız uzantıya göre değişmektedir. Alan adını şu firmalardan uygun fiyata temin edebilirsiniz.

https://www.yoncu.com/

https://my.teknoclouds.com.tr/

https://www.isimtescil.net/

https://tr.godaddy.com/

  • HOSTİNG SATIN ALIN: İnternet sitenizin internet dünyasında barınması, verilerinizin saklanması için hosting hizmeti satın almalısınız. Hosting ücretini aylık 3 aylık 6 aylık ve 1 yıllık şekilde satın alabilirsiniz. Birden çok site açacaksanız Reseller hosting satın almalısınız. Yüzlerce site açıp kendinize paravan siteler oluşturacaksanız bu durumda sunucu kiralamanız tavsiye edilir. Hosting hizmetini de şu firmalardan temin edebilirsiniz.

https://www.modernizmir.net/

https://www.guzel.net.tr/

https://my.teknoclouds.com.tr/

https://www.yoncu.com/

  • WEB SİTESİNİ AKTİF EDİN: Alan adı ve hosting hizmeti aldıktan sonra artık web sitenizi aktif edebilirsiniz. Web sitenizi WordPress ve jomla gibi alt yapılardan birisini seçerek kolayca aktif edebilirsiniz. Dünyadaki sitelerin % 90’ı WordPress temellidir. Tema ve eklenti yönünden zengin seçenekler sunan WordPress alt yapısı ile siz de birçok işlemleri kolayca yapabilirsiniz.
  • TEMA SEÇİN: Göze hitap eden, ürün ve hizmetlerinizi en iyi şekilde temsil edecek, insanların aradığını kolayca bulabileceği şık ve gösterişli bir tema seçmelisiniz. İnternet üzerinde parasız dağıtıma açılmış binlerce WordPress teması bulabilirsiniz. Dilerseniz özel tema yapan firmalarla iletişime geçip kendinize özel tema yaptırabilirsiniz.
  • YARARLI EKLENTİLER KURUN: Web sitenizin gelişmesine katkı sağlayacak yararlı eklentiler kurun. Sizlere şu eklentileri tavsiye ederiz

AKSİMET – Sitenizi zarara uğratacak spam yorumlardan korur.
YOAST SEO: Sitenizin google arama motorlarında üst sıralarda yer alması için tasarlanmış bir seo eklentisidir. Web sitenizde mutlaka yüklü olması gerekir.
KLASİK DÜZENLEYİCİ: Sitenize içerik eklerken içeriklerinize renk, şekil ve biçim vermek için özel tasarlanmış bir yazım tablonudur. Bir nevi özel klavye diyebiliriz.
WP POST VİEVS: Sitenizdeki en popüler yazıları ön plana çıkarır. Bir yazının kaç defa okunduğunu bu eklenti ile görebilir, sitenizi ziyaret edenlere gösterebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir