Yunan trollerin son provokasyonu: Kubbesinde haç bulunan Ayasofya Camii fotoğrafının yer aldığı pilot kasklarını paylaşıyor

Yunanistan ve Türkiye ortasındaki tansiyon tırmanmaya devam ederken, Yunan ordusu ve toplumsal medya trolleri savaşı çoktan başlattı. Son 3 ayda Yunan pilot ve bahriyelilere ilişkin olduğu belirtilen hesaplardan, Türkiye’yi maksat çok sayıda paylaşımda bulunuldu. Kimi paylaşımda üzerinde haç bulunan Ayasofya fotoğrafları kullanıldı, kimisinde bomba yüklü uçaklara düşülen notlarla provokasyona imza atıldı.

Provokasyonun başını Yunanistan Hava Kuvvetleri çekti. Pilotlara ilişkin olduğu sav edilen toplumsal medya hesaplarından Ege Denizi’ndeki gayri askeri statüdeki adalarda ve Yunanistan anakarasındaki hava üslerinden bomba yüklü uçak fotoğraflarıyla “diyaloğa hazırız” mesajıları paylaşıldı. Yunanistan’ın Fransa’dan satın aldığı ikinci el 6 Rafele uçağı da provokasyon olarak kullanıldı.

AYASOFYA TAHRİKİ

Hazırlanan grafiklerde gayri askeri statüdeki Midilli adası üzerinde resmedilen bir Rafele uçağının, kuş uçuşu 560 kilometre uzaklıktaki Ankara’yı vurabileceği argüman edildi. Tekrar Rafele uçaklarını Türkiye’ye saldırıyor üzere gösteren askeri peçlerin paylaşılması da dikkat çekti. Müzeden mescide çevrilen Ayasofya da tahrik ögesi olarak kullanıldı. Üzerinde aziz figürleri ve kubbesinde haç bulunan Ayasofya Camii’nin fotoğrafının yer aldığı pilot kaskları paylaşıldı.

Seville rüyası

2020 yılı yazında Ege’de tacizde bulunan Yunan gemisini çarparak durduran T.C.G Kemal Reis gemisi de tanınan paylaşımlardan birisi oldu. Çarpışmaya ait hazırlanan baskılı tişörtlerde, Yunanistan’ın adalardaki işgaline destek olarak sunduğu Seville Haritası’nın koordinatlarının olması dikkat çekti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.