OnePlus’ın Galaxy Z Fold rakibi sızdı, fiyatının hayal kırıklığı olacağı ortaya çıktı

OnePlus, en güçlü rakibi kaçınılmaz olarak Galaxy Z Fold 5 olacak olan katlanabilir bir cihazla büyüyen katlanabilir telefon pazarına katılmaya neredeyse hazır. OnePlus Open olarak adlandırılan cihaz, fiyatıyla birlikte sızdırıldı ve özellikle fiyatıyla dikkat çekiyor.

OnePlus, uygun fiyatlı ancak iyi donanımlı Android telefonların yüzü olduğu için, çoğu sektör gözlemcisi Open’ın en fazla 1.500 dolara satılmasını bekliyordu. Hatta bazıları, OnePlus Open’ın muhtemelen bir Oppo N3 Fold klonu olacağı ve OnePlus’ın bir Oppo yan kuruluşu olduğu için çok sıra dışı bir şey olmadığı göz önüne alındığında, bundan daha ucuza mal olabileceğini tahmin ediyordu.

Ancak yeni bir sızıntıya göre, bu iddia gerçekten çok uzak. Sızıntı, OnePlus Open’ın “kılık değiştirmiş” bir N3 Fold olduğunu doğruluyor. Ancak fiyat söz konusu olduğunda, Open’ın 1.699 dolarlık bir fiyata sahip olacağı bildirildi. Katlanabilir cihazın 19 Ekim’den itibaren ABD’de satışa sunulması bekleniyor.

Dışarıdan bakıldığında OnePlus Open, 1+ logosu dışında Oppo N3 Fold ile aynı görünüyor. Cihaz, iki adet 48MP geniş ve ultra geniş kamera ile 3x optik zum özellikli 64MP telefoto sensöre sahip olduğu varsayılan belirgin bir dairesel kamera yuvasına sahip.

Kaynaklar, OnePlus’ın Open’ı Nokia teknolojilerindeki patent ihlalleri nedeniyle markanın yasaklandığı Almanya hariç Avrupa ülkelerinde de piyasaya sürmek istediğini söylüyor. ABD için belirlenen 1.699 dolarlık fiyatın vergiden muaf olup olmadığı ve OnePlus Open’ın Avrupa’da bundan daha pahalı olup olmayacağı henüz belli değil.

Galaxy Z Fold 5 ABD’de 1.799 dolar ve Avrupa’nın büyük bölümünde 1.899 Euro’ya satılıyor, ancak Samsung bir takas programına ek olarak sık sık indirimler ve 512GB’a kadar ücretsiz depolama alanı yükseltmeleri sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx